PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97316}

Młody Adam

Young Adam
6,4 8 160
ocen
6,4 10 1 8160
6,4 5
ocen krytyków
Młody Adam
powrót do forum filmu Młody Adam

film nie do końca mnie zachwycił. uwielbiam Ewana McGregora i może tylko dlatego wytrzymałam do końca filmu. Pojedyncze sceny są świetnie zrobione, plus dobra gra aktorska ale całość mniej więcej w połowie (gdy już wiadomo, kto kogo znał i jak doszło do utonięcia dziewczyny) robi się nudnawa. Film jest faktycznie realistyczny, nie jest to kolejny śliczny świat pełen miłości, nie jest to też w żadnym wypadku romantyczna historia tylko seria erotycznych sceny (chyba z każdą z pojawiających się w filmie kobiet). Pomimo wymienionych przeze mnie wad tego filmu dałabym mu 6/10. Do pewnego momentu film naprawdę interesujący :)

ocenił(a) film na 7
Kathia006

Może nudził Cię, bo podeszłaś do niego ze złym nastawieniem? Odniosłam wrażenie, że oceniałaś go w kategorii kryminału. Rzeczywiście pierwsza scena wyłowienia trupa z wody może nas na to nastawić jednak za chwile twórca filmu daje nam do zrozumienia, że to nie będzie kryminał (kiedy Joe kładzie rękę na plecach kobiety). Film opowiada historię człowieka bez żadnych zasad moralnych, społecznych, jakichkolwiek. To człowiek owładnięty seksem, zimny i nieczuły. Niczego nie obiecuje. W głębi nie może znieść swojego okrucieństwa (zginie przez niego bezbronny człowiek) jednak jego, odgradzająca od świata, chłodna otoczka wskazuje mu, że najważniejsze jest jego samozachowanie, bezpieczeństwo. Adam- tułacz, sam owładnięty swoimi demonami, krzywdzi na swojej drodze wiele osób. Aż nasuwa się skojarzenie na diabła w ludzkiej skórze, do którego, nic nie spodziewający się człowiek-bezbronna istota, lgnie, by zostać na końcu wykorzystanym i skrzywdzonym.

ocenił(a) film na 5
Kathia006

Zgadzam sie i uwazam, ze koncowka jest najslabsza strona filmu. Nikt nie wspomnial o tragedii faceta niewinnie oskarzonego i skazanego za morderstwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones